S.O.D.M. Contractor License - Contractor License                  6/1/2019 - 3:28 PM
                   Federación Atletismo de Puerto Rico - 6/1/2019                    
                            Campeonato Nacional Infantil                             
                          Complejo Deportivo Calcaño Alicea                          
 
Event 119  Boys 10-11 60 M Dash
=======================================================================              
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points              
=======================================================================              
Heat  1     Wind: NWI                                                                
  1 #  449 Lowy Medina Ramos  11 Caguas                    9.33    4                 
  2 #  610 Deon Jackson Lugo  11 San German                9.40    3                 
  3 #  311 Ezequiel Soto Tra  11 Aguada Warriors           9.74         9.731        
  4 #  728 Esteban Rodriguez  11 Rapid Club                9.94                      
  5 #  730 Phelix Vazquez Pa  11 Rapid Club               10.68                      
Heat  2     Wind: NWI                                                                
  1 #  306 Dylan Gonzalez Di  10 Aguada Warriors           8.83   10                 
  2 #  693 Luis Galarza       11 Leones                    9.28    5                 
  3 #  566 Michael Rivera Se  10 Gorilla Runner Club       9.51                      
  4 #  359 Yadiel Padilla     11 Bayamon Club              9.74         9.736        
  5 #  308 Alexis Montanez M  10 Aguada Warriors           9.78                      
  6 #  455 Andres Sepulveda   10 Caguas                   10.27                      
  7 #  727 Diego Pagan DE LA  10 Rapid Club               10.59                      
Heat  3     Wind: NWI                                                                
  1 #  688 Oscar Algarin San  10 Leones                    9.13    8                 
  2 #  536 Yadiel Echevarria  11 Aguadilla                 9.19    6                 
  3 #  310 Yeiriel Perez Riv  10 Aguada Warriors           9.45    2    9.442        
  4 #  558 Jabneel Aponte Pa  11 Gorilla Runner Club       9.45    1    9.446        
  5 #  574 Christian Puventu  11 Guayama Runners          10.21                      
  6 #  567 Miguel Rivera Ser  11 Gorilla Runner Club      10.24                      
  7 #  726 Daniel Martinez R  10 Rapid Club               11.13                      
  8 #  572 Jesus Lecleres Al  10 Guayama Runners          11.75                      
===============================================================================      
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Wind H# Points      
===============================================================================      
Finals                                                                               
  1 #  306 Dylan Gonzalez Di  10 Aguada Warriors           8.83   NWI  2  10         
  2 #  688 Oscar Algarin San  10 Leones                    9.13   NWI  3   8         
  3 #  536 Yadiel Echevarria  11 Aguadilla                 9.19   NWI  3   6         
  4 #  693 Luis Galarza       11 Leones                    9.28   NWI  2   5         
  5 #  449 Lowy Medina Ramos  11 Caguas                    9.33   NWI  1   4         
  6 #  610 Deon Jackson Lugo  11 San German                9.40   NWI  1   3         
  7 #  310 Yeiriel Perez Riv  10 Aguada Warriors           9.45   NWI  3   2    9.442
  8 #  558 Jabneel Aponte Pa  11 Gorilla Runner Club       9.45   NWI  3   1    9.446
  9 #  566 Michael Rivera Se  10 Gorilla Runner Club       9.51   NWI  2             
 10 #  311 Ezequiel Soto Tra  11 Aguada Warriors           9.74   NWI  1        9.731
 11 #  359 Yadiel Padilla     11 Bayamon Club              9.74   NWI  2        9.736
 12 #  308 Alexis Montanez M  10 Aguada Warriors           9.78   NWI  2             
 13 #  728 Esteban Rodriguez  11 Rapid Club                9.94   NWI  1             
 14 #  574 Christian Puventu  11 Guayama Runners          10.21   NWI  3             
 15 #  567 Miguel Rivera Ser  11 Gorilla Runner Club      10.24   NWI  3             
 16 #  455 Andres Sepulveda   10 Caguas                   10.27   NWI  2             
 17 #  727 Diego Pagan DE LA  10 Rapid Club               10.59   NWI  2             
 18 #  730 Phelix Vazquez Pa  11 Rapid Club               10.68   NWI  1             
 19 #  726 Daniel Martinez R  10 Rapid Club               11.13   NWI  3             
 20 #  572 Jesus Lecleres Al  10 Guayama Runners          11.75   NWI  3             
=====================================================================================
                         Combined Team Scores - 72 Events Scored                     
=====================================================================================
    1) Club de Atletismo Cupey Tr 442        2) Carolina Gigantes         263        
    3) Club Criollos de Caguas    229        4) PONCE LEONES TRACK & FIEL 223        
    5) Bayamon Club               199        6) NORTHWEST ATHLETIC BY MOC 175        
    7) ESCUELA TECNICA ATLETISMO  115.50     8) Aguada Warriors            99.50     
    9) Proceres Runners Team       95       10) CABO ROJO-Club CAJICA      58        
   11) GUAYAMA RUNNERS             55       12) Huracanes Runners Team     48        
   13) GORILLA RUNNER CLUB         45       14) Albergue Olimpico          42        
   15) RAPID CLUB                  40       16) Carolina Perchy            21        
   17) Club Loraf de Barceloneta   13       18) TRIMJOE ATHLETICS           8        
   19) SAN GERMAN RUNNERS           6       20) ESCUELA LANZAMIENTO LUIS    4